ТР оештыру чаралары тәртибе

2020 елның 7 июле, сишәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
Кулланучылар кооперациясе һәм эре челтәр корпорацияләре өчен кадрлар әзерләү буенча мәгариф системасын үстерү турында киңәшмә. Россия Федерациясе Центросоюз Советы Рәисе Дмитрий Львович Зубов уздыра. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. ТР Мәгариф министрлыгы, ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы, ТР Икътисад министрлыгы Савельев И.Л., Терентьев А.М., Нәфыйгин А.И., Габдерәшитов Б.Р.
Рөстәм Миңнехановның видеоконференция режимында Нидерланд Корольлегенең РФдәге Гадәттән тыш һәм Тулы вәкаләтле Илчесе Роб Свартбол белән очрашуы ТР Сәнәгать министрлыгы Бакиров Г.Т., Габдерәшитов Б.Р.
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Федераль суд приставлары хезмәте директоры урынбасары – Россия Федерациясе Баш суд приставы урынбасары Денис Фирстов белән очрашуы. Федераль суд приставлары хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе Гыйльманов Р.В., Габдерәшитов Б.Р.
10:00Иске Чүпрәле авылы Чүпрәле муниципаль районы Советы утырышы Чүпрәле муниципаль районы Советы утырышы Гарипов И.М.
10:00ТРМК утырышлар залы (9 нчы кат) БДБ Илләре Уеннарының оештыру комитеты утырышы. Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Л.Р. Фазлыева уздыра. ТР Спорт министрлыгы Шакирова Г.Р.
12:00ТРМК утырышлар залы (3 нче кат) Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында видеоконференция режимында брифинг Галимова Л.К.
14:00 Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль идарәсе органнарында гражданнарны бердәм кабул итү көне ТР министрлыклары, ведомстволары, муниципаль районнар һәм шәһәр округлары аппарталары башлыклары Килькеева Р.Р.
14:00Татарстан Республикасы Конституция суды Татарстан Республикасы Конституция суды утырышы Татарстан Республикасы Конституция суды Глухова Л.Ю.
15:00Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы «Яңа коронавирус инфекциясе таралуга бәйле рәвештә вәзгыять начараю шартларында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча чаралар планын гамәлгә ашыру турында» Татарстан Республикасы шәһәр округлары һәм муниципаль районнары катнашында видеоконференция режимында киңәшмә. Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы Гайнетдинов Р.В.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе