Рөстәм Миңнеханов «Россия лидерлары» идарәчеләр конкурсының Татарстан Республикасыннан суперфиналистлары белән очрашты

16.02.2024

Бүген Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов «Россия лидерлары» идарәчеләр конкурсының Татарстан суперфиналистлары белән очрашты. Очрашу ТР Хөкүмәте Йортында узды.

«Россия лидерлары» конкурсы Россия Федерациясе Президенты инициативасы белән үткәрелә һәм бөтен илдән иң перспективалы һәм талантлы идарәчеләрне эзләүгә һәм аларга ярдәм итүгә юнәлдерелгән.

Рөстәм Миңнеханов суперфиналчыларны уңышлары белән котлады. "Бу бик җитди сайлап алу булды, конкурста һәрвакыт җитди конкуренция барды», - дип ассызыклады ул. Очрашуда катнашучылар республика Рәисенә конкурста катнашырга нәрсә этәргәне, шулай ук суперфиналда катнашудан көткәннәре турында сөйләделәр. Моннан тыш, алар Татарстанда тормышка ашырырга теләгән проектлары һәм идеяләре белән уртаклаштылар.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, барлык конкурсантлар да республика өчен әһәмиятле тармакларда, мәсәлән, җитештерү, мәгълүмат технологияләре, шулай ук мәгариф һәм фәндә мәшгуль.

Ахырда Рөстәм Миңнеханов конкурсантларга суперфиналда уңышлар теләде һәм, илнең әйдәп баручы югары уку йортларында һөнәри үсештә ярдәм күрсәтеп, аларга ярдәм итәргә карар итте.

Шунысын да ассызыклап үтәргә кирәк, Татарстаннан конкурс җиңүчеләре традицион рәвештә идарәчеләр буларак таләп ителә. Мәсәлән, республикадан узган сезоннарның 13 җиңүчесеннән 11 кеше эшкә алынды. Моннан тыш, алар барысы да республиканың социаль-икътисадый үсешенә юнәлдерелгән төрле проектларны гамәлгә ашыруда актив катнашалар.

«Россия лидерлары» конкурсының суперфиналы 2024 елның 22-25 февралендә Мәскәүдә узачак. Ул бөтен Россиядән 302 катнашучыны җыячак, аның нәтиҗәләре буенча 100гә якын җиңүче билгеләнәчәк.

ТР Рәисе Матбугат хезмәте.