Рөстәм Миңнеханов "Таттелеком" хисаплау үзәгенең яңа бинасын төзүгә старт бирде

30.11.2023

Бүген Казанда «Таттелеком» хисаплау үзәгенең яңа бинасына нигез салу тантанасы булды. Чарада Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов һәм «Таттелеком» генераль директоры Айрат Нуретдинов катнашты.

Рөстәм Миңнеханов билгеләп үткәнчә, быел Татарстанның элемтә тармагына - 135 ел, ә «Таттелеком» компаниясенә 25 ел тулды. "Компанияне саклап калу - республиканың цифрлаштыру үсеше өчен төп элемент», - диде Татарстан Рәисе.

Ул ассызыклаганча, яңа исәпләү үзәге «Таттелеком» үсешенең чираттагы этабы булачак һәм Татарстан башкаласында аңа ихтыяҗ зур булачак.

Киләчәктә яңа объект компаниянең ИТ-системаларының мөһим мәгълүматларын эшкәртергә һәм анализларга һәм аларны рөхсәтсез керүдән һәм башка куркынычлардан сакларга мөмкинлек бирәчәк. Үзәкнең гомуми мәйданы 3 мең кв. метр тәшкил итәчәк. Барлыгы 400 телекоммуникация стенды урнаштырылачак. Төзелеш ике этапта алып барылачак, объектны тулысынча 2026 елда тапшыру планлаштырыла.

ТР Рәисе Матбугат хезмәте, Булат Низамиев.