Рөстәм Миңнеханов ФҖҮХдиректоры Аркадий Гостев белән очрашты

23.03.2023

Бүген Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов Федераль җәзаларны үтәтү хезмәте директоры Аркадий Гостев белән очрашты. Очрашу ТР Хөкүмәте Йортында узды.

Яклар Татарстан Республикасы җинаять-башкару системасына кагылышлы эш мәсьәләләре, элеккеге хөкем ителгәннәрне социаль адаптацияләүнең мөһимлеге һәм Россия Юстиция министрлыгы, Россия Федераль җинаятьләр җаваплылыгы хезмәте һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәте арасында хезмәттәшлек турында килешүне гамәлгә ашыру турында фикер алыштылар. Исегезгә төшерәбез, документ узган ел имзаланган иде.

Моннан тыш, очрашуда хөкем ителгәннәрнең хезмәткә яраклашуы, республиканың төзәтү үзәкләрендә яңа урыннар булдыруга бәйле мәсьәләләр каралды. Татарстан Республикасы Рәисе профильле министрлыкларга һәм ведомстволарга җинаять-башкару системасы учреждениеләре продукциясенә дәүләт һәм муниципаль заказларны урнаштыру мәсьәләсен өстәмә рәвештә эшләргә кушты. Республиканың ҖҮИ учреждениеләрендә күп төрле продукция җитештерелә: металл-, агач эшкәртү, азык-төлек сәнәгате эшләнмәләре.

Аркадий Гостев Татарстан Республикасы Хөкүмәтенә һәм шәхсән Рөстәм Миңнехановка төбәкнең пенитенциар системасына күрсәткән ярдәме өчен рәхмәт белдерде.

ТР Рәисе Матбугат хезмәте, Булат Низамиев.