«Теләкләр чыршысы» гамәле кысаларында тагын өч яшь татарстанлының хыяллары чынга ашты

29.12.2022

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов «Теләкләр чыршысы» Яңа ел хәйрия гамәле кысаларында республиканың өч яшь татарстанлының теләкләрен тормышка ашырды.

Чистайдан 17 яшьлек Илья Федотов, сәламәтлеге катлаулы булуга карамастан, футбол һәм узышлар белән мавыга, машина маркаларын яхшы белә һәм бу темаларга күп әдәбият укый. Ул узышу спорт машинасында йөрергә хыялланган, һәм Роман Шәйхетдинов аның белән автодромда очрашты. Монда егет пилот белән узышта катнашты, практикада узышларның төп кагыйдәләрен үзләштерде һәм спорт кубогы белән бүләкләнде. Илья онытылмаслык хисләр кичерүен, киләчәктә дә яраткан эш белән шөгыльләнәчәген һәм, бәлки, узыш автомобиле пилоты булачагын билгеләп үтте.

Шулай ук Роман Шәйхетдинов балалар кухнясы турында хыялланган Алабугада яшәүче өч яшьлек Ксения Пучневаның теләген дә тормышка ашырды. Зур кухня гарнитурының кечкенә күчермәсе кызга ошады.

Өч яшьлек Мөхәммәт Арсаевның кышкы комбинезон теләгән өч яшьлек Мөхәммәт Арсаевның Яңа ел хыялы тормышка ашты. Арчада яшәүче бу малай бик шат иде.

«Теләкләр чыршысы» хәйрия гамәле Россиядә Яңа ел бәйрәмнәре алдыннан 2018 елдан бирле үткәрелә. Анда катнашучылар: авыр авыручы балалар һәм өлкәннәр, ятим балалар, керем дәрәҗәсе яшәү минимумыннан түбән булган гаилә балалары. Яңа ел хыяллары проект критерийларына эләккән барлык теләүчеләрдән махсус сайтта җыела. Татарстан Республикасыннан барлыгы 3 меңнән артык теләк килгән.

ТР Премьер-министры урынбасары Р.А. Шәйхетдинов Аппараты