Рөстәм Миңнеханов «Татнефтехиминвест-холдинг» АҖ Директолар советы утырышында яңа проектлар белән танышты

27.01.2022

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов «Татнефтехиминвест-холдинг» ААҖ Директорлар советы утырышын уздырды. Чара Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узды.
«СИБУР» ҖЧҖ башкарма директоры Василий Номоконов СИБУР нефть, газ, химия холдингында җитештерүне автоматлаштыру һәм цифрлаштыру тәҗрибәсе турында сөйләде. Мәсәлән, холдингта каты технологик модельләр ярдәмендә оптималь эш режимнарын исәпләү хисабына җитештерүнең икътисадый нәтиҗәлелеген арттыра торган Real Time Optimization системалары гамәлгә кертелә. Шулай ук холдингта LoraWAN платформасында Интернет әйберләрен үстерәләр. СИБУРның сәнәгать мәйданчыклары акыллы видеокүзәтү системасы белән контрольдә тотыла. Моннан тыш, мобиль тикшерүләр системасы, клиентлар белән эшләү өчен лидогенерация һ.б.лар киңәйтелә. Бу проектлар Татарстанның Себер предприятиеләрендә дә кертеләчәк. «Болар барысы да бик кызыклы. Без Себердә цифрлаштыру турында ишеттек. Хезмәттәшлеккә өметләнәбез», - диде Рөстәм Миңнеханов.
«Татэнергосбыт» АҖ директоры Рифнур Сөләйманов Татарстанда энергия куллану үсеше һәм сату компаниясенең виртуаль офислары турында сөйләде. Ул предприятиеләрне «Яшел сертификатлар» алырга, энергия челтәрләренә йөкләнешне киметү системасына кушылырга, шулай ук микрогенерацияне үстерергә өндәде.
Мәскәүнең Wibedo компаниясе директоры Павел Чернов персоналны тиз арада яллау өчен маркетплейсны тәкъдим итте. Шул ук исемдәге онлайн-сервис эш бирүчегә бер сменага югары яки урта квалификацияле персоналны тиз эшкә ялларга мөмкинлек бирә. Бу кушымта эшкә чыкмау сәбәпле, хезмәткәрләр җитмәү проблемасын хәл итә ала. «Идея миңа ошый, мондый кушымталар булырга тиеш. Кадрлар җитмәү шартларында бу безнең өчен бик мөһим. Безнең торак-коммуналь хуҗалык, шулай ук авраллар булган төзелешләребез күп. Моннан тыш, системаны сезонлы эшкә мохтаҗ шәхси кулланучылар һәм үзмәшгульләр өчен дә таратырга кирәк», - дип билгеләп үтте Татарстан Президенты.
Geojet онлайн-карта өчен Geojet компаниясенең генераль директоры Денис Булатов Geojet сервисын тәкъдим итте. Хисабына геомаркетинг инструментлары сервис ярдәм итәчәк компанияләренә җәлеп итәргә күбрәк клиентлар һәм арттырырга табыш хисабына актуальләштерү мәгълүматлар интернетта. Рөстәм Миңнеханов «Татнефтехиминвест-холдинг» җитәкчелегенә әлеге эшне хуплауны йөкләде.

ТР Президенты матбугат хезмәте. «Девон» МА материаллары файдаланылды