Рөстәм Миңнеханов Петербург газ форумында «Чайка СПГ» пассажирлар судносына ачкычлар һәм документлар тапшыруда катнашты

07.10.2021

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Чайка СПГ» пассажирлар судносына ачкычлар һәм документлар тапшыру тантанасында катнашты.

«Ак Барс» холдингы компаниясе» акционерлык җәмгыяте һәм «Дәүләт транспорт лизинг компаниясе» акционерлык җәмгыяте арасында «Чайка-СПГ» судносын тапшыру турындагы килешүгә кул куелды. Алга таба «Чайка-СПГ» судносын «Дәүләт транспорт лизинг компаниясе» акционерлык җәмгыяте һәм «Газпром СПГ технологии» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте арасында тапшыру турында килешү имзаланды.

Чара X Петербург халыкара газ форумы кысаларында узды (2021 елның 5-8 октябре).

Исегезгә төшерәбез, Петербург халыкара газ форумы – тармакның актуаль мәсьәләләре буенча фикер алышу өчен әйдәп баручы мәйданчык. Дискуссияләр нәтиҗәләре буенча индустрия лидерлары тарафыннан кабул ителгән карарлар глобаль газ базарын формалаштыруга турыдан-туры йогынты ясый.

Бүген үк Татарстан Республикасы Президенты барында СПГда эшләүче техникага (МТЗ-1221 тракторы, экскаватор) ачкычлар һәм документлар тапшыру тантанасы булды.

Белешмә өчен:

Россиядә СПГ буенча беренче экскаватор - "РариТЭК Холдинг" АҖ эшләнмәсе. Дизель версиясе алдында бәхәссез өстенлекләр: экологик яктан югары күрсәткечләр (Евро-5 халыкара стандартына туры килү), ягулыкка экономия 2,5 тапкыр, двигательнең (Yuchai газ двигателе ресурсы 1 млн км га кадәр) арткан ресурсы, эксплуатация чыгымнарын киметү. Бу техника ерак төньяк шартларында да файдалану өчен бик яхшы туры килә.

UMG E330C экскаваторы карьерларда, төзелеш мәйданнарында, траншеялар казыганда, котлованнар, өемнәр корганда зур күләмдә эш башкара ала.

Машина алдында торган бурычларга карап, аның функционалын киңәйтергә ярдәм итүче төрле сменалы инструментларны тоташтырырга була: ваклау-сортировкалау чүмечләре, грейферлар, гидрокайчылар, бетон җимергечләр.

2021 елда МТЗ 1221 тракторына алты цилиндрлы ММЗ двигателенең газ моторлы версиясен эшләү төгәлләнде. Күргәзмәдә X Петербург халыкара газ форумы кысаларында МТЗ 1221 газ-мотор тракторы үрнәге тәкъдим ителде, анда СПГ һәм КПГ ягулыгын саклауның катнаш системасы урнаштырылган. Ике саклау системасы да техника эшен алмаштыруны тәэмин итә.

ТР Президенты Матбугат хезмәте.