Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Дубайдагы Экспо-2020 бөтендөнья күргәзмәсендә Казахстан павильонында булды

01.10.2021

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Дубайда Экспо-2020 бөтендөнья күргәзмәсендә Казахстан павильонында булды.

Экспо (Expo) бөтендөнья күргәзмәсе – техник һәм технологик казанышларны күрсәтү өчен индустриальләштерү һәм ачык мәйданчык булып торган халыкара күргәзмә. Күргәзмә Дубайда 2021 елның 1 октябреннән 2022 елның 31 мартына кадәр узачак. Берләшкән Гарәп Әмирлекләре «Тотрыклылык, мобильлек һәм мөмкинлекләр» дигән тема белән «Акылларны берләштереп, киләчәкне булдырып» темасы сайланган.

Казахстан экспозициясе кысаларында ил үсешенең төрле этаплары тәкъдим ителгән. Рөстәм Миңнехановка мәдәни төрлелек, кеше һәм табигый байлыкларның муллыгы, шулай ук Казахстанның туризм, технологик һәм инвестицион мөмкинлекләре турында сөйләделәр.

Тактиль өслекләр белән интерактив инсталляцияләр килүчеләргә бай табигать ландшафтлары белән танышырга мөмкинлек бирә.

Казахстан павильонында шулай ук кеше һәм ясалма интеллектны берләштерә торган югары технологияле интерактив тамаша да күрсәтелә.

ТР Президенты Матбугат хезмәте.