ТР оештыру чаралары тәртибе

2019 елның 21 феврале, пәнҗешәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
Халыкара ана теле көне Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х.Мөхәммәтшинның ММЧда котлавы
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х.Мөхәммәтшинның Югары Ослан муниципаль районына эш сәфәре. 2018 елда социаль-икътисадый үсеш йомгаклары һәм 2019 елга бурычлар буенча муниципаль район Советы утырышында катнашу. Югары Ослан муниципаль районы Советы Хәсәнов М.С., Гарипов И.М.
09:00Россия ФАХнең уку-методика үзәге Җылылык белән тәэмин итү, су белән тәэмин итү, су җибәреп тору һәм каты коммуналь калдыклар белән эш итү өлкәсендә хезмәт күрсәтүче оешмалар өчен «2020 елга җылылык белән тәэмин итүгә, су белән тәэмин итүгә, су җибәреп торуга һәм каты коммуналь калдыклар белән эш итү өлкәсендәге тарифларны формалаштыруга карата алымнар» темасына семинар-киңәшмә. Тарифлар буенча ТР дәүләт комитеты Гайнетдинов Р.В.
10:00ТР Сәүдә-сәнәгать палатасы 2018 елның IV кварталында Роспотребнадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең хокук куллану практикасы нәтиҗәләре турында гавами фикер алышулар Роспотребнадзорның ТР буенча идарәсе Шакирова Г.Р.
10:00ТР Хезмәт министрлыгы Социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен җайга салуның өчьяклы республика комиссиясе каршындагы хезмәт өчен түләү, керемнәр һәм халыкның тормыш дәрәҗәсе буенча координацион совет ТР Хезмәт министрлыгы Бәдриев И.Ф.
10:00ТР Икътисад министрлыгы Республикасы шәһәр округлары һәм муниципаль районнары башкарма комитетлары җитәкчеләре урынбасарлары белән видеоконференция режимында киңәшмә. ТР Икътисад министрлыгы Гайнетдинов Р.В.
10:00 Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х.Мөхәммәтшинның Кама Тамагы муниципаль районына эш сәфәре. 2018 елда социаль-икътисадый үсеш йомгаклары һәм 2019 елга бурычлар буенча муниципаль район Советы утырышында катнашу. Кама Тамагы муниципаль районы Советы Хәсәнов М.С., Гарипов И.М.
11:00Кремль, 9 конференц-зал «Россия мәгарифе» (EDU Russia) халыкара форумын оештыру һәм уздыру мәсьәләсе буенча Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең мәгариф бүлекләре (идарәләре) башлыклары катнашында видеоконференция режимында республика киңәшмәсе ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
14:00Татарстан Республикасы Конституция суды Татарстан Республикасы Конституция суды утырышы Татарстан Республикасы Конституция суды Глухова Л.Ю.
16:00Казан ш. Видеоконференция режимында «Бердәм Россия» бөтенроссия сәяси партиясенең Генераль Советы Президиумы утырышы. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х.Мөхәммәтшин катнаша. Хәсәнов М.С.
17:00Казан ш. «Бердәм Россия» бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлекчәсенең Сәяси советы утырышы. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х.Мөхәммәтшин уздыра. Хәсәнов М.С.
20:30"Казан" халыкара аэропорты Россия Федерациясе Кораллы көчләре Генераль штабы башлыгы – Россия Федерациясе Оборона министрының беренче урынбасары, армия генералы Валерий Васильевич Герасимовның Татарстан Республикасына килүе. Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Р.К. Нигъмәтуллин каршы ала һәм программа буенча эшли. Кызыл Байраклы Казан югары танк команда училищесы Кадыйров Р.Р.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе