ТР оештыру чаралары тәртибе

2019 елның 22 октябре, сишәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
"МедиаВолга" форумы. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин катнаша. "Бердәм Россия" БСПнең ТТБ Хәсәнов М.С.
Братислава ш., Словакия «Рус дөньясы» күргәзмә мәйданчыгында «Минем Россия провинциясе» халыкара күргәзмәсен ачу (Алабуга дәүләт музей-тыюлыгы фондларыннан) ТР Мәдәният министрлыгы Кондратьева Е.А.
Татарстан Республикасы Премьер-министры А.В. Песошинның Бавария Икътисад, төбәк үсеше һәм энергетика министры Хуберт Айвангер белән очрашуы ТР Сәнәгать министрлыгы Насыйбуллин Н.Н.
09:00Гомуми белем оешмалары Ана телендә (рус теле булмаган) белем алучы мәктәп укучыларының рус теле буенча республика олимпиадасының мәктәп этабы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
10:00ТРМК утырышлар залы (3 нче кат) Видеоконференция режимында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында брифинг Хәйруллин Э.Ф.
10:00Казан ш. SWIFT – 2019 (Schools With Innovative Future Technology) чаралары кысаларында РФАнең база мәктәпләре проектында катнашучы мәктәпләргә сертификатлар тапшыру ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
10:00Татарстан Республикасы Конституция суды Татарстан Республикасы Конституция судында гражданнар И.Н. Никитин һәм Р.Ф. Нәфыйкова шикаятьләре буенча эшне тыңлау Татарстан Республикасы Конституция суды Глухова Л.Ю.
10:00Казан ш. Граждан мөрәҗәгатьләре белән эшләү буенча Татарстан Республикасы Президенты идарәсендә Этил спиртын, алкоголь продукция җитештерүне, әйләнешен һәм сыйфатын дәүләт тикшереп торуын тәэмин итү һәм кулланучылар хокукларын яклау буенча Татарстан Республикасы дәүләт инспекциясе хезмәткәрләре стажировкасы Килькеева Р.Р.
11:00ТР Мәгариф министрлыгы 2020 елга Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының максатларын һәм бурычларын гавами формалаштыру мәсьәләсе буенча министрлык каршындагы Иҗтимагый советның киңәйтелгән утырышы ТР Мәгариф министрлыгы Терентьев А.М.
11:30ТРМК утыршлар залы (3 нче кат) Татарстан Республикасы дәүләт телләре турында Татарстан Республикасы законнарын гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары В.Г. Шәйхеразыев уздыра. ТР Юстиция министрлыгы Гревцов А.Б.
14:00 Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль идарәсе органнарында гражданнарны бердәм кабул итү көне ТР министрлыклары, ведомстволары, муниципаль районнар һәм шәһәр округлары башлыклары аппаратлары Килькеева Р.Р.
15:00Азанакай ш. Азнакай муниципаль районы Советы утырышы Азнакай муниципаль районы Советы Гарипов И.М.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе