ТР оештыру чаралары тәртибе

2019 елның 21 сентябре, шимбә

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
Татарстан Республикасы территориясендә төзелеш алып баручыларның, эскроу счетлар кулланып, проект финанславына күчүләре мәсьәләсе буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. ТР Төзелеш министрлыгы Сибгатуллин И.Н., Савельев И.Л.
Казан ш. "Шәһәрләр" бөтенроссия урбанистик Хакатон ТР Яшьләр министрлыгы Шакирова Г.Р.
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановта киңәшмә. Гарипов И.М., Гәрәев Р.Р.
Түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында республика киңәшмәсе: 1. Торак фондын һәм социаль объектларны (гомуми белем мәктәпләрен, савыктыру лагерьларын, ветеринария хезмәте биналарын) капиталь ремонтлауның республика программаларын гамәлгә ашыру, йөрүләре кыенлашкан кешеләрнең аларга керә алуын тәэмин итү, инженер инфраструктурасы системаларын модернизацияләү һәм аларның энергетик нәтиҗәлелеген арттыру. 2. Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрендә юл эшләре турында. 3. Агросәнәнгать комплексы мәсьәләләре турында. 4. Кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү турында. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. ТР Төзелеш министрлыгы, ТР Транспорт министрлыгы, ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы, ТР Икътисад министрлыгы Гарипов И.М., Сибгатуллин И.Н., Мостафин А.Р., Гайнетдинов Р.В.
Татарстан Республикасы хокук саклау органнары җитәкчеләре белән координацион киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. Гыйльманов Р.В.
Казан ш. Теннис буенча Россия чемпионаты Россия Теннис федерациясе Шакирова Г.Р.
10:00Имтиханнар уздыру пунктлары Барлык фәннәр буенча дәүләт йомгак аттестациясенең өстәмә резерв чоры (ГДИ) ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
12:00Казан ш. Татарстан Республикасы дәүләт хезмәткәрләре Спартакиадасы кысаларында мини-футбол буенча ярышлар ТР Спорт министрлыгы Шакирова Г.Р.
12:30Кремль яр буе "Милли костюм көне" республика бәйрәме кысаларында “Мәдәниятләр бизәге” республика этноконфессиональ фестивале ТР Мәдәният министрлыгы Кондратьева Е.А.
18:00

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе