ТР оештыру чаралары тәртибе

2019 елның 18 мае, шимбә

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
Халыкара музейлар көне Татарстан Республикасы мәдәният министры И.Х. Әюпованың ММЧда котлавы
"Сәләт" яшьләр үзәге «Sanak lab» Воркшоп мәгариф лабораториясе ТР Яшьләр министрлыгы Шакирова Г.Р.
ТР муниципаль берәмлекләре Россия мәктәп укучылары сафларына керү тантанасы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
Түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында республика киңәшмәсе: 1. Торак һәм социаль объектларны (мәктәпкәчә балалар учреждениеләрен, фельдшерлык-акушерлык пунктларын, амбулаторияләрне, сырхауханәләрне, клубларны, спорт мәйданчыкларын) төзү буенча республика программаларын гамәлгә ашыру, гражданнарның өлешле инвестицияләшү юлы белән торак төзелешенең проблемалы объектларын төзеп бетерү турында. 2. Татарстан Республикасында агросәнәгать комплексы мәсьәләләре турында. 3. Юл эшләре һәм тимер юллар буендагы территорияләр торышын яхшырту чаралары турында. 4. Кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү турында. 5. Санитар-экологик ике айлык уздыруның барышы турында. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. ТР төзелеш министрлыгы, ТР Транспорт министрлыгы, ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы, ТР Экология министрлыгы, ТР Икътисад министрлыгы Гарипов И.М., Сибгатуллин И.Н., Мостафин А.Р., Фасхетдинов М.Г., Гайнетдинов Р.В.
Татарстан Республикасында дәүләт һәм муниципаль вазыйфаларны биләүче затлар өчен "Коррупциягә каршы сәясәтнең актуаль мәсьәләләре" темасына Илкүләм коррупциягә каршы комитет рәисе Кирилл Викторович Кабановның лекциясе. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. Бәдретдинов М.С.
Татарстан Республикасы хокук саклау органнары җитәкчеләре белән координацион киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. Гыйльманов Р.В.
Гамәлгә ашырыла торган инвестицион проектлар кысаларында объектлар төзү һәм реконструкцияләү мәсьәләләре буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министры А.В. Песошин уздыра. Сибгатуллин И.Н.
09:30Казан ш. «Казанские Звезды Кунг-фу» - «Казан Кунг-фу Йолдызлары» 3 нче фестивале ТР Ушу федерациясе Шакирова Г.Р.
10:00Казан ш. Робототехника буенча республика олимпиадасы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
12:00Казан ш. Татарстан Республикасы дәүләт хезмәткәрләре Спартакиадасы кысаларында җиңел атлетика ярышлары ТР Спорт министрлыгы Шакирова Г.Р.
18:00

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе