ТР оештыру чаралары тәртибе

2019 елның 15 мае, чәршәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
Рәшит Ваһапов исемендәге татар җырының XV юбилей халыкара фестивале. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин катнаша. ТР Мәдәният министрлыгы Хәсәнов М.С.
Газ җайланмаларын кулланганда иминлекне тәэмин итү мәсьәләләре буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министр Республики Татарстан А.В. Песошин уздыра. ТР Төзелеш министрлыгы, ТР буенча Россия ГХМ, «Газпром трансгаз Казан» ҖЧҖ Сибгатуллин И.Н.
Татарстан Республикасында Финас министрлыгында муниципаль хезмәткәрләр стажировкасы ТР Финанс министрлыгы, К(И)ФУ Белов А.Н.
Халыкара гаилә көне Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Э.А. Зарипованың ММЧда котлавы
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясенең Төркия Республикасына эш сәфәре. ТР Сәнәгать министрлыгы Гыйматдинов Р.Р., Габдерәшитов Б.Р.
Чаллы ш. «Президент спорт уеннары» мәктәп укучыларының бөтенроссия саорт уеннарының республика этабы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
09:00Лаеш муниципаль районы Җирле үзидарәнең актуаль мәсьәләләре буенча Татарстан Республикасы җирлекләре башлыклары өчен зона семинар-киңәшмәсе ТР МО Советы Гарипов И.М.
10:00В.П.Лушников ис. КНК «Татарстан Республикасы нефть химиясе тармагы өчен квалификацияле эшчеләрен һәм белгечләрен әзерләүнең хәзерге торышы, тенденцияләре һәм проблемалары» республика фәнни-гамәли конференциясе ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
11:00Казан ш. «Россия суы» сулыкларын һәм алар яр буйларын чүп-чардан арындыру буенча экологик гамәл (Бишбалта бистәсе районында Идел елгасы) ТР Экология министрлыгы Фәсхетдинов М.Г.
13:00ТДК «Төбәкара клиник-диагностика үзәге» дәүләт автономияле сәламәтлек саклау учреждениесе белән видеоконференция режимында киңәшмә ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы Шакирова Г.Р.
14:00ТР буенча Роспотребнадзор идарәсе "2019 ел балаларны җәйге савыктыру кампаниясенә әзерлек мәсьәләләре буенча территориаль бүлекчәләр башлыклары белән киңәшмә ТР буенча Роспотребнадзор идарәсе Шакирова Г.Р.
14:00ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы Татарстан Республикасында медицина ярдәмен оештыру мәсьәләсе буенча муниципаль берәмлекләр вәкилләре белән видеоконференция режимында киңәшмә ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы Шакирова Г.Р.
16:00Татарстан Республикасы Конституция суды Татарстан Республикасы Конституция суды утырышы Татарстан Республикасы Конституция суды Глухова Л.Ю.
17:00

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе