ТР оештыру чаралары тәртибе

2018 елның 11 декабре, сишәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
ТР гомуми белем оешмалары А.И. Солженицын тормышына һәм иҗатына багышланган бөтенроссия дәресе (10-11 сыйныфлар укучылары өчен) ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Федерация Советы Рәисе В.И. Матвиенконың, Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшинның Татарстан Республикасының социаль-икътисадый потенциалы күргәзмәсен карап чыгулары ТР ИҮА Габдерәшитов Б.Р., Идиатуллин А.Р.
Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов исеменнән Россия Федерациясе Конституциясенең 25 еллыгы уңаеннан тантаналы кабул итү мәҗлесе Терентьев А.М., Габдерәшитов Б.Р., Ситдыйков М.М.
"Россия Федерациясе субъектларында эшлекле бергәлекләрне үстерү һәм кирәкле инфраструктураны формалаштыру" Лидерлар клубының эшлекле иртәнге ашы. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. ТР Икътисад министрлыгы Нәфыйгин А.И., Гайнетдинов Р.В., Савельев И.Л., Габдерәшитов Б.Р.
"Россия Федерациясе субъекты сәгате" - Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Федерация Советында Татарстан Республикасы көннәрен ачу. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. ТР Дәүләт Советы Савельев И.Л., Терентьев А.М., Идиатуллин А.Р., Габдерәшитов Б.Р.
Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Федерация Советы Рәисе В.И. Матвиенконың Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин һәм Федерация Советы әгъзалары – Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте органнарыннан вәкилләр белән очрашуы ТР Дәүләт Советы Габдерәшитов Б.Р., Идиатуллин А.Р.
09:30К(И)ФУның Алабуга институты «Технология: киләчәк компетенцияләре» темасына Татарстан Республикасы технология укытучылары форумы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
10:00ТР Дәүләт Советы Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Законлылык һәм хокук тәртибе комитеты утырышы ТР Дәүләт Советы Яһудин Ш.Ш.
10:00«Штаб» креатив индустрияләр резиденциясе «Россия – мөмкинлекләр иле» күргәзмәсе ТР Яшьләр министрлыгы Шакирова Г.Р.
10:00Буа ш. Буа муниципаль районы Советы утырышы Буа муниципаль районы Советы Гарипов И.М.
10:00Тарифлар буенча ТР дәүләт комитеты Тарифлар буенча Татарстан Республикасы дәүләт комитеты Килештерү комиссиясе утырышы Тарифлар буенча ТР дәүләт комитеты Гайнетдинов Р.В.
10:00ТР ҮСК Татарстан Республикасы Үзәк сайлау комиссиясе утырышы ТР ҮСК Гарипов И.М.
10:00ТРМК утырышлар залы (3 нче кат) Видеоконференция режимында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында брифинг Хәйруллин Э.Ф.
10:00Минзәлә ш. Минзәлә муниципаль районы Советы утырышы Минзәлә муниципаль районы Советы Гарипов И.М.
11:00"Татмедиа" РА Татарстан Республикасында эшкуарлыкка ярдәмгә һәм "Алтын йөзлек" конкурсына багышланган матбугат конференциясе "Татмедиа" РА
11:00ТР Хезмәт министрлыгы «Бергә яшәү – Татарстан Республикасында социаль инклюзия» темасына Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы коллегиясе утырышы ТР Хезмәт министрлыгы Бәдриев И.Ф.
12:00Казан ш. Россиянең һәм Татарстанның иң яхшы дәүләт символикасына яшь армиячеләр отрядлары арасында бөтенроссия конкурсы республика этабының финалы. Хәрби-патриотик җыр фестиваленең республика этабында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы. ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
13:00"Татмедиа" РА "Бозлавык чорында имгәнүләрне профилактикалау турында" матбугат конференциясе "Татмедиа" РА
14:00 Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль идарәсе органнарында гражданнарны бердәм кабул итү көне ТР министрлыклары, ведомстволары, муниципаль районнары һәм шәһәр округлары башлыклары аппаратлары Килькеева Р.Р.
14:00
16:00Тарифлар буенча ТР дәүләт комитеты Тарифлар буенча Татарстан Республикасы дәүләт комитеты идарәсе утырышы Тарифлар буенча ТР дәүләт комитеты Гайнетдинов Р.В.
18:00

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе