ТР оештыру чаралары тәртибе

2018 елның 17 июле, сишәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
09:15Мәскәү ш. "Шәһәр тирәлеге" темасына “ Бердәм Россия” партиясе проекты Иҗтимагый советы утырышы. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. РФдә ТР Тулы вәкаләтле вәкиллеге Бердәм Россия” партиясенең ТРБ Фишман Н.Л.
10:00Тарифлар буенча ТР дәүләт комитеты Тарифлар буенча Татарстан Республикасы дәүләт комитеты Килештерү комиссиясе утырышы Тарифлар буенча ТР дәүләт комитеты Гайнетдинов Р.В.
10:00Казан ш. «Төп гомуми һәм урта гомуми белем программалары буенча дәүләт йомгак аттестациясе, 2018 елда олимпиада хәрәкәте нәтиҗәләре: йомгаклар һәм перспективалар» темасына Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы коллегиясе утырышы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
10:00 Видеоконференция режимында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында брифинг Хәйруллин Э.Ф.
11:00"Татмедиа" РА "Меркурий" системасы буенча мәҗбүри электрон ветеринария сертификациясе эшенең беренче йомгаклары турында” матбугат конференциясе. Россия Федерациясендә эпизоотик ситуация "Татмедиа" РА
11:00Әлмшт муниципаль районы Яшь геологларның V республика ачык басу олимпиадасын ябу тантанасы. ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
11:00Мәскәү ш. Россия Федерациясе Төбәк үсеше буенча Хөкүмәт комиссиясе утырышы. Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе урынбасары В.Л. Мутко уздыра. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. РФдә ТР Тулы вәкаләтле вәкиллеге ТР Финанс министрлыгы ТР Икътисад министрлыгы Нәфыйгин А.И., Савельев И.Л., Балтусова О.А.
13:00"Татмедиа" РА "Кремльдә JAZZ " XII халыкара импровизацион музыка фестивале” темасына матбугат конференциясе. "Татмедиа" РА
13:00Мәскәү ш. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның VII Мәскәү урбанистика форумы мәйданчыкларында булуы РФдә ТР Тулы вәкаләтле вәкиилеге Фишман Н.Л.
14:00 Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль идарәсе органнарында гражданнарны бердәм кабул итү көне ТР министрлыклары, ведомстволары, муниципаль районнары һәм шәһәр округлары башлыклары аппаратлары Килькеева Р.Р.
14:00Болгар дәүләт тарих-архитектура музей-тыюлыгы "Халык иҗатында татар бизәкләре" күргәзмәсен ачу ТР Мәдәният министрлыгы Г.Р. Нигъмәтуллина
15:00ТРМК утырышлар залы (9 нчы кат) "Чаллы" алдан социаль-икътисадый үсү территориясендә эшчәнлек алып бару турында килешүләр төзүгә заявкаларны карау комиссиясе утырышы. Татарстан Республикасы Премьер-министры А.В.Песошин уздыра. ТР Икътисад министрлыгы, Чаллы ш. Башкарма комитеты Гайнетдинов Р.В.
19:00Лаеш муниципаль районы «Интеллект» республика компьютер мәктәп-лагерен ачу тантанасы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе