ТР оештыру чаралары тәртибе

2018 елның 23 июне, шимбә

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
07:00ТРМК сөйләшүләр алып бару залы (9 нчы кат) Хокук саклау органнары җитәкчеләре белән координацион киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. Шәфыйгуллин А.Р.
08:00ТРМК утырышлар залы (3 нче кат) Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановта киңәшмә Гарипов И.М., Гәрәев Р.Р.
08:30 Түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында республика киңәшмәсе: 1. Торак һәм социаль объектларны (мәктәпкәчә балалар учреждениеләрен, фельдшерлык-акушерлык пунктларын, амбулаторияләрне, сырхауханәләрне, клубларны, спорт мәйданчыкларын) төзү буенча республика программаларын гамәлгә ашыру, гражданнарның өлешле инвестицияләшү юлы белән торак төзелешенең проблемалы объектларын төзеп бетерү турында. 2. Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрендә юл эшләре турында. 3. Агросәнәнгать комплексы мәсьәләләре турында. 4. Кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү турында. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. ТР Төзелеш министрлыгы ТР Транспорт министрлыгы ТР Авыл хуҗалыгы министрлыгы ТР Икътисад министрлыгы Гарипов И.М., Нәфыйгин А.И., Сибгатуллин И.Н., Мостафин А.Р., Гайнетдинов Р.В.
10:00Казан ш. Казан шәһәрендә Сабантуй татар халык бәйрәме. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. Казан ш. БК Терентьев А.М., Гарипов И.М., Габдерәшитов Б.Р.
11:00Чаллы шәһәре Чаллы шәһәрендә Сабантуй татар халык бәйрәме. Татарстан Республикасы Премьер-министры А.В.Песошин катнаша. Чаллы шәһре БК Нигъмәтуллина Г.Р.
13:00Шәһәр матбуга үзәге "Казан шәһәрендә социаль инфраструктураны үстерүгә Дөнья чемпионаты тәэсире" матбугат конференциясе. "Татмедиа" РА
14:00Шәһәр матбугат үзәге "Футбол 2018 буенча дөнья чемпионаты чорында Татарстан Республикасы Милли музее чаралары программасы" матбугат конференциясе. "Татмедиа" РА
17:00«Костер» РБЯОҮ «Прайм-тайм» республика юнәлешле иҗат сменасын ачу тантанасы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
17:00Салих Сәйдәш ис. ДЗКЗ С. Рахманинов ис. "Ак сирень" VIII халыкара фестивале ТР Мәдәният министрлыгы Нигъмәтуллина Г.Р.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе