ТР оештыру чаралары тәртибе

2018 елның 23 апреле, дүшәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
ТР Хезмәт министрлыгы Социаль әһәмиятле проектларны гамәлгә ашыруда катнашучы коммерциячел булмаган оешмалар өчен Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты грантларын алуга республика конкурсы ТР Хезмәт министрлыгы Бәдриев И.Ф.
К(И)ФУ Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәткәрләренең һәм Татарстан Республикасында муниципаль хезмәткәрләрнең квалификацияләрен арттыру курслары К(И)ФУ Белов А.Н.
Халыкны эш белән тәэмин итү үзәкләре Эш бирүче көннәре, вакансияләрнең мини-ярминкәләре һәм ярминкәләре ТР Хезмәт министрлыгы Бәдриев И.Ф.
08:30 Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның East Office консалтинг компаниясе идарәсе рәисе, Финляндиянең элеккеге Премьер-министры Эско Ахо белән очрашуы ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Р.Р. Гыйматдинов Б.Р. Габдерәшитов
09:00 East Office консалтинг компаниясе идарәсе рәисе Эско Ахоның Финляндиянең инновацион моделе турындагы лекциясе. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Белов А.Н., Габдерәшитов Б.Р.
09:00 East Office консалтинг компаниясе идарәсе рәисе Эско Ахоның Финляндиянең инновацион моделе турындагы лекциясе. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Белов А.Н., Гыйматдинов Р.Р.
09:00"Идел буе ДАФКС һәм Т" ЮҺБнең ФДБМУ Татар теле һәм әдәбияты буенча VI халыкара олимпиада ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
09:00 Тукай муниципаль районы Советы утырышы Тукай муниципаль районы Советы Гарипов И.М.
09:00ТР Дәүләт Советы Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасарлары, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Секретаре, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комитетлары рәисләре һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Аппараты идарәләре җитәкчеләре катнашында киңәшмә. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин уздыра. Идиатуллин А.Р.
09:00 Зеленодольск муниципаль районы Советы утырышы Зеленодольск муниципаль районы Советы Гарипов И.М.
09:00ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре вәкилләре белән түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында киңәшмә: гадәттән тыш хәлләр, коррупция күренешләре, сәламәтлек саклауны мәгълүматлаштыру, "Халык контроле" Татарстан Республикасы дәүләт мәгълүмат системасы, башкару дисциплинасына агымдагы анализ ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы Шакирова Г.Р.
10:00 Югары Ослан муниципаль районы Советы утырышы Югары Ослан муниципаль районы Советы Гарипов И.М.
11:00"Татмедиа" РА «Бөтендөнья иммунизация атнасы, кешеләрне авырулардан саклау өчен вакциналарны актив файдалану турында» матбугат конференциясе "Татмедиа" РА
14:00 Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның «Астан Кудс Резави» (Иран) фонды рәисе Сәид Ибраһим Раиси белән очрашуы ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Р.Р. Гыйматдинов Б.Р. Габдерәшитов
14:00ТР Хезмәт министрлыгы Ведомство буйсынуындагы учреждениеләр җитәкчеләре белән тармак мәсьәләләре буенча видеоконференцэлемтә режимында киңәшмә ТР Хезмәт министрлыгы Бәдриев И.Ф.
14:30 Спас муниципаль районы Советы утырышы Спас муниципаль районы Советы Гарипов И.М.
15:00 Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Швейцария Конфедерациясенең Россия Федерациясендәге Гадәттән тыш һәм Тулы вәкаләтле Илчесе Ив Россье белән очрашуы ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Р.Р. Гыйматдинов Б.Р. Габдерәшитов
15:00Базарлы Матак "Армиягә чакырылучылар хокуклары" темасына Хокукый белемнәр мәктәбе дәресе ТРда Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил аппараты, ТР Хәрби комиссариаты Бәдриев И.Ф.
Эшкуарлык Советының VIII киңәйтелгән утырышы. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. Нагуманов Т.Д., Габдерәшитов Б.Р.
18:00ТРМК утырышлар залы (3 нче кат) "Укыту һәм тәрбия сыйфатына йогынты ясаучы факторларны өйрәнү коралы буларак, гражданлык белемен бирүне халыкара чагыштырма тикшеренү нәтиҗәләре" темасына Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы коллегиясенең пленар утырышы. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша ТР Мәгариф министрлыгы Фазлыева Л.Р., Выборнов А.А.
18:00Казан шәһәре, «Лицей №177» МБМУ Мәктәп укучыларының рус әдәбияты буенча бөтенроссия олимпиадасының йомгаклау этабын ябу тантанасы ТР Мәгариф министрлыгы Выборнов А.А.
19:00Г. Камал ис. ТДАТ Шагыйрә, Татарстан Республикасының Атказанган сәнгать эшлеклесе Эльмира Шәрифуллинаның юбилей кичәсе ТР Мәдәният министрлыгы Г.Р. Нигъмәтуллина

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе