ТР оештыру чаралары тәртибе

2018 елның 12 марты, дүшәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
К(И)ФУ Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәткәрләренең һәм Татарстан Республикасында муниципаль хезмәткәрләрнең квалификациясен арттыру курслары К(И)ФУ Белов А.Н.
Җинаятьләр өчен җәза үтәтү системасы хезмәткәре көне Россия ФҖҮХнең ТР буенча идарәсе башлыгы вазыйфасын в.б. Э.Д. Хиалеевның ММЧда котлавы
Эш бирүче көннәре, вакансияләрнең мини-ярминкәләре һәм ярминкәләре ТР Хезмәт министрлыгы Бәдриев И.Ф.
ТР гомуми белем оешмалары Габдулла Тукай ис. шигырь укучыларның VIII халыкара конкурсы ТР Мәдәният министрлыгы Нигъмәтуллина Г.Р.
ТР муниципаль районнары "Кече шәһәрләр театрлары" фестивале ТР Мәдәният министрлыгы Нигъмәтуллина Г.Р.
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасарлары, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Секретаре, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комитетлары рәисләре һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Аппараты идарәләре җитәкчеләре катнашында киңәшмә. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин уздыра. ТР Дәүләт Советы Идиатуллин А.Р.
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Мәрмәрис шәһәре (Төркия Республикасы) мэры Али Адҗар белән очрашуы ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Р.Р. Гыйматдинов Б.Р. Габдерәшитов
10:00Тәтеш шәһәре "Халык контроле" Татарстан Республикасы дәүләт мәгълүмат системасындагы контроль хәбәрләрен карау мәсьәләсе буенча зона киңәшмәсе ТРда Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Бәдриев И.Ф.
"Алабуга" МИЗ Күзәтчелек советы утырышы. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов уздыра. ТР Икътисад министрлыгы "Алабуга" МИЗ" ААҖ Нәфыйгин А.И., Савельев И.Л., Габдерәшитов Б.Р.
10:00Казан шәһәре, "Казан мәгълүмат технологияләре һәм элемтә техникумы" МКҮ Татарстан Республикасыннан сайлнаган Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Федерация Советы әгъзалары һәм Дәүләт Думасы депутатлары, республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре белән Татарстан Республикасы террриториясендә федераль максатчан программаларны гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча киңәшмә.Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин уздыра. ТР Дәүләт Советы Садриев К.Г.
10:00«Маяковский» иҗат пространствосы Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары В.Г. Шәйхразыевның бөтенроссия һәм округ конкурсларында грант алучылар, җиңүчеләр, "Россия - мөмкинлекләр иле" бөтенроссия конкурсларында катнашучылар белән очрашуы ТР Яшьләр министрлыгы Шакирова Г.Р.
10:00М. Горький әдәби-мемориаль музее Горький укулары - 2018" бөтенроссия фәнни конференциясе ТР Мәдәният министрлыгы Нигъмәтуллина Г.Р.
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның М. Горький - Ф.И. Шаляпин музеенда булуы ТР Мәдәният министрлыгы Балтусова О.А., Габдерәшитов Б.Р.
13:00Тәтеш шәһәре "Армиягә чакырылучылар хокуклары" темасына Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил каршындагы Хокукый белемнәр мәктәбе дәресе ТРда Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил ТР Хәрби комиссариаты Бәдриев И.Ф.
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Казан шәһәренең "2 нче балалар шәһәр поликлиникасы" ДАСУдә һәм К(И)ФУның "Биомедицина" уку-фәнни кампусында булуы ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы Фазлыева Л.Р., Габдерәшитов Б.Р.
16:00Татар шамаиле галереясе "Рөстәм Мөхәммәтҗановның тылсымлы дөньясы" күргәзмәсен ачу ТР Мәдәният министрлыгы Нигъмәтуллина Г.Р.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе