ТР оештыру чаралары тәртибе

2017 елның 8 ноябре, чәршәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Бөтендөнья банкының Россия Федерациясендәге директоры һәм даими вәкиле Андраш Хорваи белән очрашуы Нагуманов Т.Д., Габдерәшитов Б.Р.
09:00ТРда Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил аппараты "2017-2019 елларга медиа киңлекләрдә балаларның мәгълүмат иминлеген тәэмин итү буенча чаралар планын ("юл картасын") гамәлгә ашыруның барышы турында"гы мәсьәлә буенча Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил каршындагы Координацион комитет утырышы ТРда Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Бәдриев И.Ф.
Бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының утыз өченче утырышы дәвамы ТР Дәүләт Советы Маврина Л.Н.
10:40ТРМК сөйләшүләр алып бару залы (9 нчы кат) Татарстан Республикасы белән Бөтендөнья банкы хезмәттәшлеге юнәлешләре турында фикер алышу буенча Бөтендөнья банкы вәкилләре белән киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Р.К. Нигъмәтуллин уздыра. ТР Икътисад министрлыгы Гайнетдинов Р.В.
Татарстан Республикасы Конституциясенең 25 еллыгына багышланган лекция. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин уздыра. ТР Дәүләт Советы Хәсәнов М.С.
11:00"Татмедиа" РА "Европа сыйфат атналыгы һәм Татарстан Республикасында кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре" матбугат конференциясе "Татмедиа" РА
Россия ЭЭМнең Казан шәһәре буенча идарәсе "Сафиуллин" 9 нчы полиция бүлегенең яңа административ бинасын ачу. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. ТР буенча ЭЭМ Шәфыйгуллин А.Р., Габдерәшитов Б.Р.
14:00"Татмедиа" РА "Мәктәп укучысының мәдәният көндәлеге" мәдәни-мәгариф проекты" матбугат конференциясе "Татмедиа" РА
Тора–Йешивны өйрәнү үзәген ачу тантанасы. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. Терентьев А.М., Габдерәшитов Б.Р.
Татарстан Республикасы Премьер-министры А.В.Песошинның Россия Фәннәр академиясе әгъза-мөхәррире А.А. Иноземцевка инженер фәннәре өлкәсенә керткән өлеше өчен А.Н. Туполев исемендәге халыкара бүләкне тапшыруы ТР Мәгариф министрлыгы Заманов Р.И.
18:30С. Сәйдәш исемендәге ДЗКЗ «Concordia» Суфия Гобәйдуллина ис.VII халыкара хәзерге заман музыкасы фестивале ТР Мәдәният министрлыгы Г.Р. Нигъмәтуллина
18:45

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе