ТР оештыру чаралары тәртибе

2017 елның 26 июне, дүшәмбе

Чара исеме
Җаваплы
министрлыклар һәм ведомстволардан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратыннан
Халыкара наркотик чараларны явыз нияттә куллануга һәм аларның законсыз әйләнешенә каршы көрәш көне Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары В.Г. Шәйхразыевның ММЧда мөрәҗәгате Кадыйров Р.Р.
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасарлары, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Секретаре, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комитетлары рәисләре һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Аппараты идарәләре җитәкчеләре катнашында киңәшмә. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин уздыра. ТР Дәүләт Советы Идиатуллин А.Р.
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның «Мегафон» ГАҖ генераль директоры Сергей Владимирович Солдатенков белән очрашуы ТР Элемтә министрлыгы Савельев И.Л., Габдерәшитов Б.Р.
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Казан шәһәренең Киров һәм Мәскәү районнары учреждениеләрендә һәм объектларында булуы Казан шәһәре Башкарма комитеты Гарипов И.М., Шәфыйгуллин А.Р., Габдерәшитов Б.Р.
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшинның Татарстан Республикасы территориясендә федераль максатчан программаларны гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча Татарстан Республикасыннан Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Федерация Советы әгъзалары һәм Дәүләт Думасы депутатлары белән очрашуы ТР Дәүләт Советы Хәсәнов М.С.
10:00 Мөслим муниципаль районы Советы утырышы Мөслим муниципаль районы Советы Гарипов И.М.
Татарстан Республикасы Премьер-министры А.В. Песошинның Казан илкүләм тикшеренү технология университеты ректораты белән очрашуы «КНИТУ» ЮБ ФДБМУ ТР Мәгариф министрлыгы Заманов Р.И.
11:00"Татмедиа" РА Тарихи татар авылларын фәнни тикшерүгә багышланган матбугат конференциясе (татар телендә) "Татмедиа" РА
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның "Химград" технополисы территориясендә Advenira Enterprises Inc. (АКШ) компаниясенең нанокомпозит эретмәләр җитештерү заводын ачуда катнашуы ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Р.Р. Гыйматдинов Б.Р. Габдерәшитов
Татарстан Республикасы белән "РОСНАНО" АҖ хезмәттәшлеге мәсьәләләре буенча киңәшмә. "РОСНАНО" УК" ҖЧҖ Идарәсе рәисе Анатолий Борисович Чубайс һәм Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. ТР Икътисад министрлыгы ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы ТР Төзелеш министрлыгы Нәфыйгин А.И., Савельев И.Л., Б.Р. Габдерәшитов
12:00ТР буенча ЭЭМ Оператив идарә үзәге Хокук бозуларны профилактикалау буенча Хөкүмәт комиссиясе утырышы. Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Р.К. Нигъмәтуллин катнаша. ТР буенча ЭЭМ Кадыйров Р.Р.
14:00"Татмедиа" РА Бөтенроссия яшьләр көнен "Яшьләр сәясәте - ХХI гасыр хакыйкате" матбугат конференциясе "Татмедиа" РА
Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнехановның Ленино-Кокушкино дәүләт тарих-мәдәни музей-тыюлыгында булуы ТР Мәдәният министрлыгы Туризм буенча ТР дәүләт комитеты Балтусова О.А., Габдерәшитов Б.Р.
15:30ТРМК утырышлар залы (9 нчы кат) 2017 елның 6 июленнән алып 17 июленә кадәр Казан шәһәрендә III бөтенроссия пляж уеннарын әзерләү һәм уздыру буенча республика оештыру комитеты утырышы. Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары В.Г. Шәйхразыев катнаша. ТР Яшьләр министрлыгы Шакирова Г.Р.
Россия Федерациясе Президенты Администрациясе Җитәкчесе Антон Эдуардович Вайно рәислегендә өлешләп фатир төзүдә катнашучы гражданнар хокукларын яклау мәсьәләсе буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнаша. ТР Төзелеш министрлыгы Нәфыйгин А.И., Сибгатуллин И.Н., Савельев И.Л., Габдерәшитов Б.Р.
17:00Самара шәһәре Армиягә чакырылучыларны хезмәт итү урынына кадәр озата бару һәм 11386, 34244, 59292 хәрби частьләрендә булу (Самара өлкәсе) ТРда Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Бәдриев И.Ф.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты башкарма хакимият органнарының үзара хезмәттәшлеген координацияләү буенча Идарәсе